Labioplastyka

Przerost warg sromowych to problem, który może być wrodzony lub pojawić się dopiero po okresie dojrzewania, w następstwie urazów, nawracających infekcji intymnych lub porodów siłami natury. Jest to stan utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dolegliwości bólowe, otarcia i podrażnienia warg sromowych występują na skutek aktywności fizycznej czy współżycia, a ich uciążliwą konsekwencją bywają przewlekłe infekcje intymne. Dyskomfort związany z przerostem warg sromowych jest cechą subiektywną i nie ma typowych norm rozmiarów lub kształtów warg sromowych, przy których pojawiają się dolegliwości. Zabiegiem dedykowanym dla pacjentek borykających się z tym problemem jest właśnie plastyka warg sromowych.

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na redukcji nadmiaru tkanki lub zmianie kształtu warg sromowych. Może dotyczyć obu warg sromowych lub jednej w przypadku ich znacznej asymetrii. Z racji częściej występującego przerostu warg sromowych mniejszych, zabieg ten najczęściej wykonywany jest w tym obszarze. Rzadziej wykonuje się plastykę warg sromowych większych.

Oferujemy dla Państwa zabieg labioplastyki. Jeśli odczuwasz dyskomfort przy noszeniu dopasowanych ubrań, jeśli rozmiar warg sromowych mniejszych jest przyczyną stanów zapalnych, otarć oraz obrzęków bądź jeśli wielkość warg stanowi problem natury estetycznej zapraszamy do konsultacji.
Kobiety po zabiegu najczęściej już na drugi dzień wracają do życia codziennego. Całkowity okres gojenia trwa ok. 7 tyg. Przez 4 tygodnie konieczne jest zachowanie abstynencji seksualnej.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie przed i po zabiegu.